• Blogs > 
  • Trīs vienkārši soļi līdz zaļākam un efektīvākam birojam

Trīs vienkārši soļi līdz zaļākam un efektīvākam birojam


Padomi zaļākam darbamMūsdienās rūpes par apkārtējo vidi mājas apstākļos mums šķiet pašsaprotamas.

Kaut arī mūsu individuālajām pūlēm ir nozīme, mēs vieni paši nevaram aizkavēt klimata pārmaiņas. Labā ziņa ir tā, ka arvien vairāk dažāda mēroga uzņēmumu pārņem zaļo darba praksi.

Palīdz arī modernās tehnoloģijas, ļaujot mums strādāt viedākā un elastīgākā veidā. Šeit aprakstīti trīs veidi, kā samazināt biroja oglekļa pēdas nospiedumu un ietaupīt naudu.

1. Pārdomājiet savus ikdienišķos pārvietošanās veidus.

Apvienoto Nāciju Organizācija prognozē, ka līdz 2050. gadam 6,5 miljardi cilvēku dzīvos pilsētās. Tas ir ārkārtīgi liels skaits cilvēku, kas katru dienu dodas no mājām uz darbu un atpakaļ!

Tā vietā, lai katru dienu brauktu uz darbu ar savu automašīnu, apvienojieties ar citiem autovadītājiem, lai izmantotu braukšanai kopēju automašīnu. Tādejādi jūs ietaupīsiet naudu un samazināsiet savu oglekļa pēdas nospiedumu. Tirgū ir pieejamas daudzas lietojumprogrammas tā sākšanai.

Vai jūsu uzņēmumā ir ieviesta velosipēdu lietošanas programma? Daudzos uzņēmumos tāda ir. Šī programma ļauj darbiniekiem iegādāties uz nomaksu un bez PVN velosipēdu, kuru laika gaitā darbinieks nomaksā. Jūs ietaupīsiet naudu un mazliet pasportosiet.

Visu profesiju pārstāvjiem tas nav iespējams, tomēr jūs varat pārdomāt, vai kādu laiku varētu strādāt mājās, šādi samazinot transporta izmaksas un attiecīgo oglekļa pēdas nospiedumu.

 

2. Ieviesiet viedāku darba praksi

Tas izklausās triviāli, bet izlietot mazāk papīra ir viegli panākams ietaupījums. Lielus ietaupījumus var panākt, vienkārši iestatot visus printerus lapu apdrukai no abām pusēm. To izdarot, ASV juridiskā firma Arnold & Porter ietaupīja 350 000 papīra loksnes gadā, nemaz nerunājot par kārtīgu kaudzīti naudas.

Papildu ietaupījumu var panākt, aktivizējot datoru elektroenerģijas taupīšanas iestatījumus. Vai zinājāt, ka tikai izslēdzot tikai monitoru var ietaupīt 70 procentus no datora patērētās elektroenerģijas?

 

3. Izmantojiet jaunās tehnoloģijas 

Pajautājiet sev, vai patiesi ir jādodas uz šo apspriedi Ženēvā? Iespējams, to var tikpat vienkārši noorganizēt, izmantojot videokonferenci vai telekonferenci, šādi aizstājot jūsu dārgo un ilgstošo komandējumu ar ātru un lētu alternatīvu.

2010. gadā uzņēmums Vodafone UK samazināja personāla aviopārlidojumus par 26 procentiem (kas ir ekvivalents 3500 lidojumiem vai 617 tonnām CO2), pateicoties viedāku tehnoloģiju izmantošanai un mainot personāla darba veidu.

Ieviešot darba praksi, līdzīgu aprakstītajai, jūs arī iekļausiet elastīga darba elementus, kuri uzņēmumā Regus tiek ar entuziasmu pielietoti. Kādas zaļās iniciatīvas ir jūsu uzņēmumā?